In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

 


 

REGULAMIN B     INFO PRZED B  


INFO PO W 

 


  

INFORMACJE DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI TATUAŻU PO ZABIEGU

 

 

PIELĘGNACJA I HIGIENA PO ZABIEGU:

 

  1. Tatuaż należy zachować w czystości, nie należy go moczyć - jedynie delikatnie przemywać niedużą ilością wody z mydłem (najlepiej biały jeleń) jednak bez stosowania różnego rodzaju myjek mechanicznych typu gąbka. Następnie osuszyć czystym ręcznikiem lub papierowym ręcznikiem kuchennym (wskazane). Nie stosować używanego wielokrotnie ręcznika np. ręcznika do rąk (zabronione ze względu na gromadzone się tam różnych zarazków i bakterii)!
  2. Tatuaż należy chronić przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak: obtarcia, obicia, nazbyt duże obciążenie mięśni w szczególności przy tatuowaniu nóg, czy w przypadku panów i pań korzystających z siłowni.
  3. Nie należy drapać tatuażu, bo można wydrapać tusz spod skóry (jeśli nie można wytrzymać to lekko drapać lub masować dookoła tatuażu)
  4. Gdy po około 4-5 dniach pojawia się strupki, nie należy ich drapać ani odrywać.
  5. W czasie gojenia nie należy opalać tatuażu, a w szczególności nie chodzić na solarium.
  6. Tatuaż należy smarować cieniutką warstwą maści wspomagającą gojenie np.: ALANTAN PLUS, BEPANTEN, EASY TATTOO (do zamówienia w internecie), ewentualnie wazelina. Przed każdym zabiegiem smarowania należy obowiązkowo umyć ręce! Bakterie jakie mogą znajdować się na dłoni potrafią spowodować duże problemy podczas gojenia się tatuażu a w konsekwencji jego uszkodzenie. 
  7. Zalecana jest abstynencja alkoholowa do 3 dni po zabiegu. Alkohol osłabia odporność organizmu a ponadto podnosi ciśnienie co powoduje zwiększenie krwawienia. Utrudnia proces gojenia oraz wpływa na zaniedbanie pielęgnacji tatuażu które często towarzyszy stanowi upojenia i zamroczeniu alkoholowemu.
         

 

INFORMACJE DODATKOWE:
- Natężenie czarnego tuszu pod skórą jest zależne od indywidualnych preferencji skóry klienta. Przez okres świeżo po wygojeniu, tatuaż ma tendencje do „świecenia” się pod skórą co powoduje wrażenie jaśniejszego niż w rzeczywistości. Z czasem jednak „świecenie” ustanie.

 - Stosując się do powyższych zasad czas gojenia powierzchownego powinien trwać około 1-2 tygodnie (skóra wewnątrz goi się znacznie dłużej).W ciągu pierwszej doby powinien zniknąć obrzęk zranionej skóry a w ciągu kilku dni powinien złuszczyć się podrażniony (zabarwiony) naskórek.

 - Po złuszczeniu się naskórka odcień tatuażu może ulec zmianie, to normalne i często dopiero po całkowitym wygojeniu (około 1-go miesiąca) tatuaż nabiera właściwego wyglądu.

 

PAMIĘTAJ:

 - Po wygojeniu dbaj o tatuaż nawilżając skórę po każdej kąpieli (to poprawia kontrast) a opalając się nie przesadzaj ze słońcem i stosuj kremy z silnym filtrem np. 50

 


 

Apertura de cuenta bet365.es